Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

Blog

Hypotéka je jedným z najvýznamnejších finančných rozhodnutí v živote človeka. Výber správnej hypotéky môže ovplyvniť nielen vaše financie, ale aj celkovú kvalitu vášho života. V tomto blogu sa pozrieme na kľúčové aspekty, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere hypotéky, a poskytneme niekoľko praktických tipov, ako sa v tomto procese zorientovať.
Staré domy, s ich krkolomnými fasádami a klenbami, nesú v sebe nesmierne bohatstvo histórie a architektúry. Tieto stavby sú svedkami minulosti, nesú v sebe príbehy generácií a zachovávajú jedinečný charakter ich doby. Pôvab starých domov spočíva v symbióze medzi históriou, kultúrou a architektonickým majstrovstvom.


V úvode užitočných rád pri prenájme je nutné rozlišovať o aký druh nehnuteľnosti sa jedná. Vo všeobecnosti existujú dva spôsoby, akým je možné nehnuteľnosť prenajať a to: Zákon o krátkodobom nájme bytu a Zmluva podľa Občianskeho zákonníka. Aké sú najzásadnejšie rozdiely? Najzásadnejšie rozdiely sú výpoveď Zmluvy o nájme a jeho dĺžka, úprava výšky nájomného, zánik nájmu a depozit.


Život v súlade s prírodou sa stáva stále dôležitejším a ekologické domy sú kľúčovým prvkom udržateľného bývania. Tieto domy sa snažia minimalizovať svoj ekologický odtlačok a využívať prírodné zdroje s ohľadom na životné prostredie. Jedným z hlavných aspektov ekologických domov je ich energetická efektívnosť. Moderné technológie umožňujú využívanie obnoviteľných zdrojov energie, ako sú solárne kolektoryfotovoltické panely.


Kvety a rastliny predstavujú živú prúdiacu energiu, ktorá aktivuje zmysly človeka a udržiava jeho psychický stav v rovnováhe. Hovorí sa, že čerstvé rezané kvety dokážu nabiť priestor harmonickou atmosférou a izbové kvety majú silu meniť  energiu samotného priestoru.

Ponúkame vám 12 užitočných tipov, ak predávate svoju nehnuteľnosť a chcete ju prezentovať v čo najlepšom svetle, a ak chcete maximalizovať svoju šancu získať najlepšiu možnú predajnú cenu. Samotné upratovanie domu pred predajom je nesmierne dôležité.


Fotografovanie nehnuteľnosti je tou najúčinnejšou pomôckou pre vytvorenie prvého dojmu potencionálneho záujemcu o kúpu nehnuteľnosti. Väčšina klientov, ktorá má o kúpu záujem, v súčasnosti uprednostňuje vyhľadávanie cez internet. Upriamiť pozornosť v online priestore práve na vami predávanú nehnuteľnosť nie je vôbec jednoduché.


Nový rok - nové ja!  A s tým prichádzajúce myšlienky, čo by sme v našich domovoch vylepšili...

Nie je žiadnym tajomstvom, že posledné dva roky takmer celý svet trávi čas väčšinou doma. Nevieme ako vy, ale občas dá stereotyp zabrať našim myšlienkam a cítime sa doma znudení. Niekedy pomôže premiestniť nábytok, alebo kúpiť 286. sošku na poličku, aby sme mali z čoho zotierať prach. Náš domov by mal odrážať naše estetické vnímanie a možno prehľad o nových trendoch vám poskytne závan čerstvého vzduchu vo vašom priestore.

Farby ostali naďalej komorné, ale jedna vec je istá: rok 2022 má všetky predpoklady byť veľmi štýlovým.