Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

Blog

Kvety a rastliny predstavujú živú prúdiacu energiu, ktorá aktivuje zmysly človeka a udržiava jeho psychický stav v rovnováhe. Hovorí sa, že čerstvé rezané kvety dokážu nabiť priestor harmonickou atmosférou a izbové kvety majú silu meniť  energiu samotného priestoru.

Ponúkame vám 12 užitočných tipov, ak predávate svoju nehnuteľnosť a chcete ju prezentovať v čo najlepšom svetle, a ak chcete maximalizovať svoju šancu získať najlepšiu možnú predajnú cenu. Samotné upratovanie domu pred predajom je nesmierne dôležité.


Fotografovanie nehnuteľnosti je tou najúčinnejšou pomôckou pre vytvorenie prvého dojmu potencionálneho záujemcu o kúpu nehnuteľnosti. Väčšina klientov, ktorá má o kúpu záujem, v súčasnosti uprednostňuje vyhľadávanie cez internet. Upriamiť pozornosť v online priestore práve na vami predávanú nehnuteľnosť nie je vôbec jednoduché.


Nový rok - nové ja!  A s tým prichádzajúce myšlienky, čo by sme v našich domovoch vylepšili...

Nie je žiadnym tajomstvom, že posledné dva roky takmer celý svet trávi čas väčšinou doma. Nevieme ako vy, ale občas dá stereotyp zabrať našim myšlienkam a cítime sa doma znudení. Niekedy pomôže premiestniť nábytok, alebo kúpiť 286. sošku na poličku, aby sme mali z čoho zotierať prach. Náš domov by mal odrážať naše estetické vnímanie a možno prehľad o nových trendoch vám poskytne závan čerstvého vzduchu vo vašom priestore.

Farby ostali naďalej komorné, ale jedna vec je istá: rok 2022 má všetky predpoklady byť veľmi štýlovým.


Neustále zdražovanie nehnuteľností prekvapuje každým dňom aj samotných  realitných maklérov. Predpokladať ako sa trh s nehnuteľnosťami vyvinie, chce riadnu dávku odvahy, ak nie rovno vešteckú guľu.


Oplatí sa prenajať byt cez realitnú kanceláriu? Áno, či nie?

Určite sa mnohí z vás stretli s negatívnou skúsenosťou spojenou s prenájmom svojej nehnuteľnosti. Znehodnotený dom, či byt, problém s vysťahovaním podnájomníkov, meškajúce nájomné, nedoplatky spojené s dodávkou energií a mnoho ďalších patálii, ktoré sú spojené s rizikom prenajatia cudzej osobe.


S kúpou, výstavbou a rekonštrukciou nehnuteľnosti súvisí najmä jej financovanie a väčšie percento kupujúcich dnes financuje svoju kupovanú nehnuteľnosť alebo výstavbu domu formou hypotekárneho úveru.  Na trhu je viacero bánk poskytujúcich hypotekárne úvery, ale ako si vybrať tú najlepšiu? Niekedy sa nás klienti pýtajú, ktorá je najlepšia banka. Tu jednoznačná a...

Z rozprávania známych určite poznáte celé ságy o peripetiách s nájomcami. Načo si teda treba pri prenájme bytu dávať pozor, čo nesmiete zabudnúť a čoho sa vyvarovať? Oplatí sa pri nájmoch vyhľadať realitného makléra (realitnú kanceláriu)?  Prax ukazuje, že realitné kancelárie a realitní makléri sú pri prenájmoch nehnuteľností čím ďalej, tým viac...

Exkluzivita zaväzuje k zodpovednosti. Častou praktikou klientov je ponúkať svoju nehnuteľnosť prostredníctvom množstva realitných kancelárií a maklérov, a to za rôznych podmienok. A práve táto skutočnosť vie narobiť rôzne patálie. Kedy? Najmä v prípade, ak nehnuteľnosť ponúkajú aj neseriózne realitné kancelárie. Vzhľadom na rôzne výšky provízie jednotlivých...

Homestaging je profesionálna estetická úprava vzhľadu interiéru vašej nehnuteľnosti s cieľom vyzdvihnúť jej prednosti a získať čo najlepšiu cenu pri predaji alebo prenájme. Totižto po pravde a častokrát, ak niečo chýba záujemcom o kúpu bývania, je to predstavivosť. A nie je sa čomu diviť. Pri prezeraní inzerátov na realitných serveroch a počas prehliadok nehnuteľností vidia...