Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

Blog

Staré domy, s ich krkolomnými fasádami a klenbami, nesú v sebe nesmierne bohatstvo histórie a architektúry. Tieto stavby sú svedkami minulosti, nesú v sebe príbehy generácií a zachovávajú jedinečný charakter ich doby. Pôvab starých domov spočíva v symbióze medzi históriou, kultúrou a architektonickým majstrovstvom.


V úvode užitočných rád pri prenájme je nutné rozlišovať o aký druh nehnuteľnosti sa jedná. Vo všeobecnosti existujú dva spôsoby, akým je možné nehnuteľnosť prenajať a to: Zákon o krátkodobom nájme bytu a Zmluva podľa Občianskeho zákonníka. Aké sú najzásadnejšie rozdiely? Najzásadnejšie rozdiely sú výpoveď Zmluvy o nájme a jeho dĺžka, úprava výšky nájomného, zánik nájmu a depozit.


Život v súlade s prírodou sa stáva stále dôležitejším a ekologické domy sú kľúčovým prvkom udržateľného bývania. Tieto domy sa snažia minimalizovať svoj ekologický odtlačok a využívať prírodné zdroje s ohľadom na životné prostredie. Jedným z hlavných aspektov ekologických domov je ich energetická efektívnosť. Moderné technológie umožňujú využívanie obnoviteľných zdrojov energie, ako sú solárne kolektoryfotovoltické panely.


Kvety a rastliny predstavujú živú prúdiacu energiu, ktorá aktivuje zmysly človeka a udržiava jeho psychický stav v rovnováhe. Hovorí sa, že čerstvé rezané kvety dokážu nabiť priestor harmonickou atmosférou a izbové kvety majú silu meniť  energiu samotného priestoru.

Ponúkame vám 12 užitočných tipov, ak predávate svoju nehnuteľnosť a chcete ju prezentovať v čo najlepšom svetle, a ak chcete maximalizovať svoju šancu získať najlepšiu možnú predajnú cenu. Samotné upratovanie domu pred predajom je nesmierne dôležité.


Fotografovanie nehnuteľnosti je tou najúčinnejšou pomôckou pre vytvorenie prvého dojmu potencionálneho záujemcu o kúpu nehnuteľnosti. Väčšina klientov, ktorá má o kúpu záujem, v súčasnosti uprednostňuje vyhľadávanie cez internet. Upriamiť pozornosť v online priestore práve na vami predávanú nehnuteľnosť nie je vôbec jednoduché.


Nový rok - nové ja!  A s tým prichádzajúce myšlienky, čo by sme v našich domovoch vylepšili...

Nie je žiadnym tajomstvom, že posledné dva roky takmer celý svet trávi čas väčšinou doma. Nevieme ako vy, ale občas dá stereotyp zabrať našim myšlienkam a cítime sa doma znudení. Niekedy pomôže premiestniť nábytok, alebo kúpiť 286. sošku na poličku, aby sme mali z čoho zotierať prach. Náš domov by mal odrážať naše estetické vnímanie a možno prehľad o nových trendoch vám poskytne závan čerstvého vzduchu vo vašom priestore.

Farby ostali naďalej komorné, ale jedna vec je istá: rok 2022 má všetky predpoklady byť veľmi štýlovým.


Neustále zdražovanie nehnuteľností prekvapuje každým dňom aj samotných  realitných maklérov. Predpokladať ako sa trh s nehnuteľnosťami vyvinie, chce riadnu dávku odvahy, ak nie rovno vešteckú guľu.


Oplatí sa prenajať byt cez realitnú kanceláriu? Áno, či nie?

Určite sa mnohí z vás stretli s negatívnou skúsenosťou spojenou s prenájmom svojej nehnuteľnosti. Znehodnotený dom, či byt, problém s vysťahovaním podnájomníkov, meškajúce nájomné, nedoplatky spojené s dodávkou energií a mnoho ďalších patálii, ktoré sú spojené s rizikom prenajatia cudzej osobe.


S kúpou, výstavbou a rekonštrukciou nehnuteľnosti súvisí najmä jej financovanie a väčšie percento kupujúcich dnes financuje svoju kupovanú nehnuteľnosť alebo výstavbu domu formou hypotekárneho úveru.  Na trhu je viacero bánk poskytujúcich hypotekárne úvery, ale ako si vybrať tú najlepšiu? Niekedy sa nás klienti pýtajú, ktorá je najlepšia banka. Tu jednoznačná a...