Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

Výnimočná nehnuteľnosť v srdci Košíc

Ulica: Mäsiarska
Obec: Košice-Staré Mesto
Okres: Košice I
Kraj: Košický kraj
Druh: Domy
Typ: Predaj
Typ domu: Budova

Popis nehnuteľnosti

FÉNIX reality vám exkluzívne ponúka výnimočný historický objekt priamo v srdci Košíc na Mäsiarskej ulici.

Budova bola postavená v dvoch etapách, kde predná časť bola postavená už v období 13.-14. storočia a zadná časť ukončená v 17. storočí. Nehnuteľnosť stojí na parcele s výmerou 484 m2. Samotná budova patrí do kategórie národných kultúrnych pamiatok.

Nehnuteľnosť, ktorá prešla rokmi viacerými rekonštrukciami, ponúka obrovské možnosti pre nových kreatívnych majiteľov, ktorí by jej vdýchli novú dušu.

Dom je vhodný či už na bývanie, podnikanie alebo na príjemný rodinný penzión s welnessom.

Celá parcela aj objekt sa nachádzajú v cennom pásme historických Košíc a hranica aj tvar parcely sú dané historickým vývojom mesta. Celkové pôdorysné a výškové riešenie nehnuteľnosti vytvára hodnotný dvor – átrium.

Do budovy sa vchádza cez historickú bránu, za ktorou je možné parkovanie.

Na prízemí sa nachádza zrekonštruovaná ambulancia s tromi miestnosťami so samostatnými vstupmi a toaletou. V zadnej časti prízemia sa nachádza ďalšia ambulancia s vlastným vstupom.

Samostatný vstup má aj bytová jednotka, doposiaľ využívaná ako dielňa. Dispozične pozostáva zo vstupnej predsiene, odkladacej miestnosti, obývačky s kuchynským kútom, kúpeľne a štyroch samostatných miestností.

Z vnútorného dvora je vstup do dvoch samostatných pivníc, ktoré je možné zrekonštruovať za účelom vinnej pivnice alebo za účelom welnessu. Zaujímavosťou týchto pivníc je omietka z 13. storočia, ktorá je totožná s tou, ktorá bola použitá na Trenčianskom hrade.

Na prvom podlaží sa nachádza zrekonštruovaný byt dispozične pozostávajúci z predsiene, kuchyne, kúpeľne, špajze, pracovne, obývačky a dvoch spální. Nad touto bytovou jednotkou je podkrovie s vysokým stropom využívané ako odkladací priestor. V budúcnosti je možné z tohto podkrovia urobiť samostatnú bytovú jednotku – mezonet.

Na druhom podlaží (1.poshodí)  so vstupom z pavlače sa nachádza kancelária s 2 miestnosťami a samostatná bytová jednotka s niekoľkými miestnosťami.

Celý objekt je vykurovaný plynom.

Nad jednou z bytových jednotiek je k dispozícii kompletný pôdorys nehnuteľnosti, a na vyžiadanie vieme klientom poskytnúť rozsiahlu fotodokumentáciu celého objektu.

Cena je na vyžiadanie v realitnej kancelárii.

 

 

Vlastnosti

Status:
aktívne
Vlastníctvo:
osobné
Stav:
čiastočne prerobený
Celková plocha:
1000 m2
Úžitková plocha:
1000 m2
Plocha pozemku:
484 m2
Počet podlaží:
3
Kúpeľňa:
áno
Voda:
verejný vodovod
Krb:
áno
Inžinierske siete:
áno
Kanalizácia:
Verejná kanalizácia
Plyn:
áno
Materiál:
Zmiešané
Zateplený objekt:
áno
Vykurovanie:
vlastné - plyn

Informatívna úverová kalkulačka

Pozrieť na mape

Maklér

Mgr. Zuzana Veress Burak, Msc.

Mgr. Zuzana Veress Burak, Msc.

Konateľka, realitná maklerka a hypotekárna špecialistka

Radi Vám poradíme

Podobné nehnuteľnosti