Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

Najnovšie dizajnérske trendy roku 2022


Nový rok - nové ja!  A s tým prichádzajúce myšlienky, čo by sme v našich domovoch vylepšili...

Nie je žiadnym tajomstvom, že posledné dva roky takmer celý svet trávi čas väčšinou doma. Nevieme ako vy, ale občas dá stereotyp zabrať našim myšlienkam a cítime sa doma znudení. Niekedy pomôže premiestniť nábytok, alebo kúpiť 286. sošku na poličku, aby sme mali z čoho zotierať prach. Náš domov by mal odrážať naše estetické vnímanie a možno prehľad o nových trendoch vám poskytne závan čerstvého vzduchu vo vašom priestore.

Farby ostali naďalej komorné, ale jedna vec je istá: rok 2022 má všetky predpoklady byť veľmi štýlovým.

Elegantné čokoládové odtiene               

Áno, čokoláda. A sme radi, že farba tejto obľúbenej pochúťky vyradila z pomysleného trónu šedú a všetkých jej 50 odtieňov J.

Tieto teplé tóny od horkej čokolády až po mliečnu pôsobia prívetivejšie a sú reakciou na presýtenosť sivej. Ak si vyberiete sedačku, doplnky alebo hoci aj hriankovač v odtieni hnedej vedzte, že tým vôbec nič nepokazíte.

Maximalizmus vs minimalizmus

 Trendy prichádzajú v cykloch a odrážajú dopyt po starých veciach. Kým sme za posledné roky boli     zvyknutí na minimálny nábytok, veci pekne uložené v trendy škatuliach, tak prichádza doba, ktorá praje   tzv. „zberačom“. Tým, samozrejme, nechceme nikoho uraziť, lebo práve prišiel čas oprášiť z povaly   komodu po babičke, alebo vytiahnuť brokátové obliečky na vankúš, ktoré nám naše mamy zbalili do   periňákov ako veno pri našom narodení.

 Takže vrstvy farieb a textúr, mohér, brokát, strapce či kvetinový zamat – milé dámy,  všetko je povolené!

 Tmavé kuchyne                                         

 Biela matná, biela lesklá, biela biela, biela, biela...všetci máme biele kuchyne, ale my máme okrem toho aj   skvelú správu pre priaznivcov kreatívnejších farieb! Tmavé farby hrajú prím aj pri kuchyniach. Čím       tmavšia,  tým lepšia. Sú skvelé pre ľudí, ktorí nechcú neustále čistiť pracovné dosky. Matná a mierne hrboľatá textúra má tendenciu skrývať neporiadok, čo je plus ale aj mínus v niektorých prípadoch. S úchytkami, bez úchytiek, všetko jedno. Platí, že čím tmavšia, tým lepšia.

Niečo staré, niečo nové

 Trend pri definovaní vášho domova sa prikláňa viac k začleneniu prepracovaných historických nálezov a tradičného nábytku do domácnosti, ako aj k začleneniu viacerých kusov nábytku na mieru, aby bol  domov jedinečne váš. Nebojte sa použiť veci, o ktorých ste si mysleli, že už nie sú moderné.

Útulná paleta farieb

Dizajnéri ale aj psychológovia tvrdia, že zakomponovať do našich domovov náladové farby je oveľa účinnejšia terapia ako čokoľvek iné. Baklažánová, vojenská zelená, čierna, béžová krémová – tieto farby pôsobia výrazne, ale aj útulne.

Nezabúdajte ani na tapety a látky všetkých možných štruktúr.

Piť vytúžené espresso  po náročnom dni v byte príjemných farieb, je oveľa príjemnejšia predstava ako dívať sa na bielu.

Nájdite radosť v každodennom živote

Úžitkové priestory prinesú viac radosti v roku 2022. Aj keď budú mať stále trvácne povrchové úpravy a funkčné prvky, práčovne a kuchynské linky budú miestami, kde sa milované zbierky vystavujú a užívame si ich po celý deň. Od skromných po jemné, dnešné kolekcie musia len upútať vašu pozornosť, vyprovokovať myšlienku alebo vyvolať spomienku, aby bola hodná rafinovanej prezentácie – tej vašej J.

Zaostrené na detaily

Rok 2022 bude hravý. Ľudia sa chcú doma baviť viac a sú ochotní použiť aj odvážnejšie kombinácie farieb, vzorov a dekoratívnych prvkov, aké sme videli už roky. Dávajte si pozor na interiéry, ktoré sú bujaré, ale sofistikované. Malé detaily ako kovanie skriniek a dekoratívne lišty dodávajú vašim domovom miesto, kde chcete nielen byť, ale aj žiť.