Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

Fotografovanie nehnuteľností


Fotografovanie nehnuteľnosti je tou najúčinnejšou pomôckou pre vytvorenie prvého dojmu potencionálneho záujemcu o kúpu nehnuteľnosti. Väčšina klientov, ktorá má o kúpu záujem, v súčasnosti uprednostňuje vyhľadávanie cez internet. Upriamiť pozornosť v online priestore práve na vami predávanú nehnuteľnosť nie je vôbec jednoduché.

Fotografovanie nehnuteľnosti

Fotografovanie nehnuteľnosti je tou najúčinnejšou pomôckou pre vytvorenie prvého dojmu potencionálneho záujemcu o kúpu nehnuteľnosti. Väčšina klientov, ktorá má o kúpu záujem, v súčasnosti uprednostňuje vyhľadávanie cez internet. Upriamiť pozornosť v online priestore práve na vami predávanú nehnuteľnosť nie je vôbec jednoduché. Z tohto dôvodu je najdôležitejšou práve úvodná fotografia, ktorej úlohou je upútať a vzbudiť záujem, aby potencionálny kupujúci chcel vidieť fotografií viac. Je štatisticky dokázané, že inzerát, ktorý nemá fotografie má menej náhľadov ako inzerát s fotografiami.

Príprava

Aby fotografie vyzerali čo najlepšie je vyhradiť si na túto činnosť a na jej prípravu dostatočný čas. Fotografovaná nehnuteľnosť by mala byť uprataná, veci osobnej povahy by mali byť schované a pokiaľ ide o rodinný dom, je vhodné nafotiť jeho okolie. Cieľom každej fotografie je dosiahnutie prívetivého a harmonického záberu. Fotografie by nemali zachytávať domácich miláčikov, prípadne členov domácnosti (áno, aj to to sme už videli :) ), neumytý riad, váš odraz v zrkadle alebo navarený obed na sporáku.

Výber miesta a času na fotografovanie

Pri fotografovaní je dôležité nájsť správny uhol, ktorý zachytí to, čo vyzerá dobre a pozdvihne fotografiu a naopak to, čo pôsobí rušivo, sa snažíme vynechať. Dôležitým aspektom je správne svetlo. Slnečný deň je ideálnym pri fotení exteriéru domov a pozemkov. Pozor však treba dávať na objekty snímané proti slnku. Charakter a smer dopadajúceho svetla majú zásadný vplyv na výzor vecí a celkové vyznenie fotografie. Veľkým pomocníkom pro fotení je funkcia fotoaparátu AWB (automatické vyváženie bielej). Táto funkcia je dobre využiteľná pri prirodzenom svetle.

Homestaging pri fotografovaní

V našom predošlom príspevku a tiež blogu sme si povedali niekoľko informácií o Homestagingu – profesionálnej príprave nehnuteľnosti pri predaji. Táto príprava ide ruka v ruke s fotografovaním, kedy sa snažíme zachytiť a vytvoriť pocit domova.

Či už ste sa rozhodli predávať svoju nehnuteľnosť sami alebo prostredníctvom realitnej kancelárie, nezabúdajte na dôležitosť prípravy, úpravy a kvalitného fotografovania. Sú totiž zárukou dobrého predaja.