Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

Čo znamená homestaging a aké sú jeho benefity?


Homestaging je profesionálna estetická úprava vzhľadu interiéru vašej nehnuteľnosti s cieľom vyzdvihnúť jej prednosti a získať čo najlepšiu cenu pri predaji alebo prenájme. Totižto po pravde a častokrát, ak niečo chýba záujemcom o kúpu bývania, je to predstavivosť. A nie je sa čomu diviť. Pri prezeraní inzerátov na realitných serveroch a počas prehliadok nehnuteľností vidia...

Homestaging je profesionálna estetická úprava vzhľadu interiéru vašej nehnuteľnosti s cieľom vyzdvihnúť jej prednosti a získať čo najlepšiu cenu pri predaji alebo prenájme.

Totižto po pravde a častokrát, ak niečo chýba záujemcom o kúpu bývania, je to predstavivosť. A nie je sa čomu diviť. Pri prezeraní inzerátov na realitných serveroch a počas prehliadok nehnuteľností vidia často všetko, čo malo zostať skryté – rodinné fotografie, pelechy domácich maznáčikov, sušiaca sa bielizeň a nekonečne mnoho variácií na neporiadok na pracovnom stole aj v kuchyni.

Čo homestaging obnáša a ako to prebieha?

„Dekoratér“, teda tzv. homestager má rozhodnúť, ktoré prvky interiéru sú najdôležitejšie a treba ich zdôrazniť, a naopak, ktoré celkovému estetickému pôžitku škodia. Následne využíva rôzne doplnky, ktoré menia celkový dojem, a to bez nutnej rekonštrukcie.

Na docielenie tohto stavu dekoratér využíva napríklad: prestieranie, závesy, koberčeky, vankúše, rastliny, zrkadlá, stoly a stoličky, košíky a rôzne drobné bytové doplnky.

Prvý dojem je dôležitý. Záujemca o váš dom či byt by nemal vidieť slabé miesta, ale práve naopak prednosti bytu alebo domu. A o to presne sa stará homestager.

Konzultácia s homestagerom

Nechajte si poradiť. Konzultácie sú tu na to, aby vám homestager navrhol menšie zmeny, vďaka ktorým predáte vašu nehnuteľnosť čo najrýchlejšie.

Ako prebieha konzultácia?

Spoločne si prejdeme každú miestnosť a pozrieme sa na ňu kritickými očami kupujúceho. Odporučíme vám, aké konkrétne zmeny treba urobiť.

Tak napríklad…

 • zhodnotíme nábytok a doplnky
 • navrhneme nové farby a osvetlenie
 • odporučíme odstrániť niektoré položky
 • poradíme, ako vniesť do bytu/domu žiadúce vône
 • navrhneme, ako všetko harmonicky zladiť
 • naplánujeme vzhľad každej miestnosti

Predávate obývaný byt a myslíte si, že homestaging je len pre neobývané nehnuteľnosti? 

Tu si s vami dovolíme nesúhlasiť.  Častokrát počas konzultácie dekoratér zhodnotí, že už aj upratanie a reorganizácia interiéru bude podstatným krokom pri lepšom predaji nehnuteľnosti. 

Ak sa rozhodnete pre komplexný homestaging pod naším dohľadom, zameriame sa hlavne na:

 • detailné plánovanie na úvodnej konzultácii,
 • odstránenie neporiadku a zreorganizovanie celého interiéru,
 • premeny izieb pomocou súčasného nábytku a doplnkov,
 • prenájom potrebných kúskov nábytku a nákup ďalších drobností,
 • zabezpečenie drobných stavebných úprav, ak je to nutné (maľovka, osvetlenie, podlahy, úprava záhrady a i.),
 • vyhotovenie profesionálnych digitálnych fotografií, ktoré sa použijú pri predaji.