Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

Ako kvety a rastliny prospievajú domácemu prostrediu


Kvety a rastliny predstavujú živú prúdiacu energiu, ktorá aktivuje zmysly človeka a udržiava jeho psychický stav v rovnováhe. Hovorí sa, že čerstvé rezané kvety dokážu nabiť priestor harmonickou atmosférou a izbové kvety majú silu meniť  energiu samotného priestoru.

Kvety ako módne doplnky,  skrášľujúce domácnosti

Kvety a rastliny predstavujú živú prúdiacu energiu, ktorá aktivuje zmysly človeka a udržiava jeho psychický stav v rovnováhe. Hovorí sa, že čerstvé rezané kvety dokážu nabiť priestor harmonickou atmosférou a izbové kvety majú silu meniť  energiu samotného priestoru. Samotné rastliny lahodiace našim zmyslom, či už farbou nášmu zraku, vôňou nášmu čuchu a kuchynské bylinky našej chuti by nemali chýbať v žiadnej z domácnosti. Skúste si vziať do stonku lenandule, potrieť si ňou dlane a zhlboka sa nadýchnuť. Čo cítite? My vôňu leta. Vraciame sa v myšlienkach na poslednú dovolenku :) Hovorieva sa, že kvetom je potrebné sa prihovárať, aby sa im viac darilo a oni sa nám za to odvďačia dobrou energiou v domácnosti.

Kvety v spálni

O levanduli sa hovorí, že by nemala chýbať v žiadnej spálni pre jej čarovné účinky pôsobiace na lepší spánok. Vhodné je ju vkladať do skríň, ktoré jednak prevonia, ale zároveň odpudzuje nepríjemný hmyz – mole. Naopak, kvety, ktoré sa v spálni neodporúčajú mať sú kvety pichľavé ako kaktus a tiež kvety sušené a umelé zároveň.

Milované orchidey dokážu obyvateľov domov vyčerpať. Ak pri nich spíte, môžete sa často budiť unavení a mať pocit neustáleho nedostatku spánku. Orchidey majú totiž najhoršie účinky v noci a na úsvite. Pestujte ich preto radšej v miestnostiach, kde nik nespáva.

Kvety v kuchyni

Žiadnej poriadnej gazdinke by čerstvé bylinky v kuchyni nemali chýbať. Vôňa čerstvej bazalky, rozmarínu alebo mäty vám opantajú všetky zmysly a zobudia chuťové poháriky. Kuchynské bylinky v rôznych kvetináčoch sú dokonalým spestrením priestoru. Určite odporúčame orchidey J

Kvety v obývačke

Tento priestor si vyžaduje rastlinu, ktorá bude jej dominantným doplnkom.

Exoticka palma, ktorá je nádherná, elegantná rastlina milujúca svetlé miestnosti, v ktorých vynikne svojimi zelenými tenkými listami je ideálnou voľbou. Ak sa rozhodnete siahnuť po palme, výber máte skutočne rozmanitý.

Zamioculcas sa stáva stále viac a viac populárnejším pre jeho vlastnosti odolávať suchému vzduchu, nízkej, či priveľkej zálievke. Je vhodný do miestností s veľkou intenzitou svetla aj s nízkou intenzitou svetla, preto je najmä do panelákových bytov. Podľa Feng Sui by  mala  byť  rastlinka  umiestnená v  aktívnom poli a vtedy prinesie domácnosti peniaze a šťastie. V Malajzii je  tento kvet známy  ako rastlinka  peňazí.

Mnoho ľudí doma pestuje dracénu. Niekto ju má ukážkovo veľkú a zdravú, u iného prežije ledva tri mesiace. Dracéna je vo svojej podstate nenáročná rastlina. Ak sa jej však u vás doma darí, máte vyhraté. Je považovaná za najsilnejšiu energetickú rastlinu, ktorá zlepšuje kvalitu života, zvyšuje energiu a výkonnosť a v dome vytvára teplo a lásku.

Tak čo, aké sú vaše skúsenosti s kvetmi vo vašej domácnosti?