Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

12 tipov pre lepší predaj nehnuteľnosti


Ponúkame vám 12 užitočných tipov, ak predávate svoju nehnuteľnosť a chcete ju prezentovať v čo najlepšom svetle, a ak chcete maximalizovať svoju šancu získať najlepšiu možnú predajnú cenu. Samotné upratovanie domu pred predajom je nesmierne dôležité.

12 tipov, ktoré vám pomôžu vašu nehnuteľnosť lepšie predať

 

Ponúkame vám 12 užitočných tipov, ak predávate svoju nehnuteľnosť a chcete ju prezentovať v čo najlepšom svetle, a ak chcete maximalizovať svoju šancu získať najlepšiu možnú predajnú cenu. Samotné upratovanie domu pred predajom je nesmierne dôležité. Práve to totiž bude dobre prezentovať váš domov, a to znamená, že záujemcovia o kúpu budú považovať vašu nehnuteľnosť za príťažlivejšiu. V tomto článku nájdete tipy, ktoré premenia vašu nehnuteľnosť na atraktívnu. 7 z týchto tipov by mali byť štandardom pred samotným začatím predaja nehnuteľnosti a posledné tipy by ste mali využiť pred každou obhliadkou.

1. Maľovanie stien

Pred uvedením nehnuteľnosti na trh sa uistite, že vaše steny sú čisté a čerstvo vymaľované alebo nanovo vytapetované.

2. Omietky na stenách

Ak už nejaký čas bývate vo svojom byte či dome, je pravdepodobné, že ste mali na stene obrazy alebo rodinné fotografie. Háčiky môžu zanechať diery v omietke, na stene môžu byť škrabance a škvrny od farby alebo máte poškodené rohy stien po vašich malých nezbedných ratolestiach. Všetky nedostatky je potrebné vyspraviť.

3. Čisté spotrebiče

Vyčistite rúru a varnú dosku. Potenciálni kupujúci budú venovať pozornosť maličkostiam. Ak môžete, mali by ste vyčistiť všetky spotrebiče aj tie malé, na ktoré sa často zabúda – kávovar či rýchlovarná kanvica. Platí zásada, že dokonalý poriadok = väčší úspech pri predaji.

4. Prach

Oprášte a poumývajte svietidlá. Vďaka tomu budú izby voňať a vyzerať jasnejšie. Ak pripravujete na predaj nehnuteľnosť, v ktorej už nebývate, uistite sa, že prázdne skrine a regály sú čisté. Ľudia sa vždy pozerajú do skríň a ak nie sú upratané, odradí ich to.

5. Čisté umývadlá

Špinavý drez je viditeľný viac ako si myslíte a pôsobí, že zvyšok domu/bytu bude špinavý. Uistite sa, že všetka sanita svieti čistotou.

6. Umyte okná

Čisté okno rozžiari každú miestnosť vašej nehnuteľnosti. Dbajte na dôkladné vyčistenie okien aj okenných rámov – zvnútra aj zvonku. Odstráňte všetky pavučiny a dbajte na to, aby na nich neboli žiadne šmuhy. Potenciálni kupujúci si to všimnú.

7. Podlahy

Mali by ste vydrhnúť dlaždice, obklady, plávajúce podlahy a nezabúdajte ani na koberce. Chýbajúce lišty na plávajúcich podlahách vyzerajú neesteticky, preto je vždy lepšie zabehnúť do obchodu a podľa farebnosti podláh dopasovať tie najvhodnejšie.

8. Nezabudnite na poriadok okolo domu

Niekto, kto má záujem o kúpu vášho domu, bude nepochybne venovať pozornosť aj záhrade. Mali by ste pokosiť trávnik, orezať rastliny a vo všeobecnosti vyčistiť a vytriediť všetky nepotrebné veci. Tipy na rýchle upratanie pred obhliadkou

Pravidlo 5 minút

Ak je už vaša nehnuteľnosť na inzertných portáloch, musíte byť kedykoľvek pripravení na obhliadky. Ak má váš realitný maklér potenciálneho klienta, vykoná zväčša rýchlu obhliadku ešte pred samotnou návštevou kupujúceho. Uistite sa, že akýkoľvek neporiadok vášho bytu, je odstrániteľný do 5 minút. Zamerajte sa na kuchyňu a kúpeľňu Kúpeľňa a kuchyňa sú dve kľúčové oblasti každej nehnuteľnosti a môžu to byť dve z vašich najväčších devíz alebo najväčšieho fiaska. Uistite sa, že ste utreli všetky povrchy. Čokoľvek robíte, dbajte na to, aby ste v dreze nenechali žiadny riad. Vyneste smeti Odpadky sú neporiadne a zapáchajú. Ak vám zavolá váš realitný maklér a povie, že má niekoho, kto sa chce po vašej nehnuteľnosti poobzerať, jedna z prvých vecí, ktoré by ste mali urobiť je vyniesť smeti. Byt pred obhliadkami odporúčame vyvetrať, aby sa eliminovali rôzne nepríjemné pachy, napríklad z varenia. Upracte hračky a odstráňte viditeľný neporiadok Ak máte deti, musíte sa uistiť, že všetky hračky sú odložené skôr, ako niekto príde. Poupratujte aj časopisy, listy a iné rozhádzané drobnosti, ktoré síce tvoria neoddeliteľnú súčasť vášho domova, ale pôsobia neesteticky. Poskladajte deky a zrovnajte vankúše na vašej pohovke. Pri efektívnom predaji sa vždy pozerajte na svoju nehnuteľnosť kritickým okom kupujúceho. Každá, hoc aj nepatrná drobnosť z vášho pohľadu, môže klientovo rozhodnutie ovplyvniť vo váš neprospech.